POSTUP záchrany

2. Diagnostika, záchrana a platba

Po vstupní diagnostice vám sdělíme, jaké je poškození disku a jaká je naděje na úspěšnou záchranu dat. Určíme vám cenu, kterou tato záchrana dat bude stát...

...a po vašem případném souhlasu se pustíme rovnou do samotné záchrany dat. Specialisté v naší specializované laboratoři budou na zakázce pracovat tak intenzivně, jak si budete přát. Pokud pro vás bude záchrana dat životně důležitá, jsou schopni na zakázce pracovat nonstop. Od toho se ale bude odvíjet výsledná cena záchrany, která bude samozřejmě vyšší o express příplatky. Pokud ale data nezbytně nepotřebujete, ponechte tempo záchrany na nás a ušetřete. Většinu zakázek jsme schopni realizovat do 48 hodin.

Zachráněná data vám můžeme nakopírovat na nový disk, který si u nás koupíte, nebo vám zapůjčíme disk náš, případně data vypálíme na CD/DVD.

Zaplatit v případě úspěšné záchrany dat můžete

  • bankovním převodem na č.ú.
  • hotově při osobním odebrání zachráněných dat

zpět

OBNOVILI jsme

Spálený počítač


Zachránili jsme data z disku počítače, který byl poškozen požárem.

Konstrukce disku není naštěstí z plastu, takže dokáže po jistou dobu přežít i extrémní podmínky a teploty. Pokud nejsou fyzicky poškozeny samotné záznamové plotny disku, je šance, že data získáme zpět.

víceméně

Utopený notebook


Podařilo se nám získat zpět data z disku notebooku, který spadl do vody.

Může to vypadat jako beznadějná situace, konstrukce disku je ale hermeticky uzavřená a zachovává vakuum, pokud není disk mechanicky poškozen a hermetičnost narušena. Velké riziko pro data ale v tomto případě hrozí ze zkratu.

víceméně

Disk po pádu z výšky

Uspěli jsme také při záchraně dat z disku, který majiteli omylem spadl na zem z vysoké výšky a utrpěl řadu silných nárazů.


Při pádu se utrhla čtecí hlava a poškodila záznamové plotny. Rozebrali jsme disk a poškozené plotny přenesli do náhradního disku a tam přečetli. Řada dat byla nenávratně zničena, velkou část se ale podařilo obnovit.

víceméně