POSTUP záchrany

1. První kontakt a doručení

Zavolejte nám, případně pošlete vyplněný formulář s informacemi o poškození a doručte k nám poškozený disk. Nepokoušejte se závadu sami napravit....

...nebo znova dokola spouštět počítač. Mohlo by to být to poslední, co vaše data definitivně zničí. Nezapomeňte disk vhodně a bezpečně zabalit k transportu. Disk je médium velmi citlivé na otřesy a především data na něm uložená by mohla dojít k újmě. Věnujte proto pečlivému zabalení disku velikou pozornost. Dejte pozor na statickou elektřinu a v žádném případě nebalte disk do mikrotenového sáčku! Použijte raději antistatickou fólii a měkce vystlanou krabici.

zpět

OBNOVILI jsme

Spálený počítač


Zachránili jsme data z disku počítače, který byl poškozen požárem.

Konstrukce disku není naštěstí z plastu, takže dokáže po jistou dobu přežít i extrémní podmínky a teploty. Pokud nejsou fyzicky poškozeny samotné záznamové plotny disku, je šance, že data získáme zpět.

víceméně

Utopený notebook


Podařilo se nám získat zpět data z disku notebooku, který spadl do vody.

Může to vypadat jako beznadějná situace, konstrukce disku je ale hermeticky uzavřená a zachovává vakuum, pokud není disk mechanicky poškozen a hermetičnost narušena. Velké riziko pro data ale v tomto případě hrozí ze zkratu.

víceméně

Disk po pádu z výšky

Uspěli jsme také při záchraně dat z disku, který majiteli omylem spadl na zem z vysoké výšky a utrpěl řadu silných nárazů.


Při pádu se utrhla čtecí hlava a poškodila záznamové plotny. Rozebrali jsme disk a poškozené plotny přenesli do náhradního disku a tam přečetli. Řada dat byla nenávratně zničena, velkou část se ale podařilo obnovit.

víceméně